Tavaline treeningpäev

Painde küsimine väljastpoolt ehk siis hobuse kumeralt küljelt. Hobune peab ise säilitama ette-alla sirutatuse ja püsima pehme sisemisele ratsmele. Minu jaoks tundub väga põnev osata anda hobusele juhtmismärguandeid ´väljaspoolt´. Hetkel on see väga väga keeruline, aga pisikeste tibusammudega liikumine sobib meile mõlemale.

Painde küsimine väljastpoolt ehk siis hobuse kumeralt küljelt.

Virka olen Straightness Trainingu (Akadeemilise Ratsutamiskunst) põhimõtete järgi treeninud tänaseks umbes 1 aasta ja 10 kuud (võib ka nii lugeda- mina olen 1 a. ja 10 kuud oma varasemaid treeningpõhimõtteid ümber muutnud ja õppinud hobust rohkem nägema ja kuulama).

Selle aja jooksul on  meie suhe on teinud tohutu hüppe ja edasimineku.

Mõned minu jaoks üliolulised muutused minus ja meie suhtes:

  • Hobune annab ennast koplis probleemideta kätte ja teinekord mind nähes tuleb lausa joostes!
  • Hobune on minu juuresolekul tähelepanelik ja uudishimulik- ta on põnevil ja huvitatud koosolemisest ja harjutamisest.
  • Ma oskan oma energiat ja kehakeel paremini hallata ja talitseda ning teadlikult rakendada hobusega suhtlemisel.
  • Meil on koos tore! Tõeliselt tore ja vahva! Varem arvasin, et ainukene põnev tegevus hobusega on ratsutamine. Hetkel ei ratsuta ma üldse. Ratsutamine on ainult üks paljudest tegevustest, mida hobusega koos teha.
  • Ma hakkan alles nüüd aru saama, mida tähendavad juhtimisvõtted ja kuidas/miks/millal/kuhu neid rakendada.
  • Esimest korda elus on mul tänu Straightness Trainingu koduõppeprogrammile samm-sammuline struktureeritud süsteem, mis toetab hobuse arengut nii vaimselt kui ka füüsiliselt- kui on vaja, siis saan alati paar sammu tagasi astuda ja korrata üle eelnevad harjutused. Struktureeritud süsteem tagab mulle turvalise tunde- tean, kus olen, kust tulen ja kuhu liigun.
  • Nüüd mõistan, et enamus varasemaid hobuse ´käitumisprobleeme´ on tulnud minu oskamatusest hobust lugeda/kuulata.
  • Olen aru saanud hobuse keha asümmeetria mõjust tema liikumisele ja kehahoiule ning sellele, kuidas see kõik mõjutab tema kehahoidu ja liikumist.
  • Hobune ei ole harjutuste jaoks, vaid harjutused hobuse jaoks!

Need eesmärgid, millest unistasin enne nende treeningutega alustamist on juba ammu täitunud ja edasi läheb aina põnevamaks! Treening kestab meil tavaliselt 20- 50 minutit. See aeg sisaldab niisama koosolemist ja kehalisi harjutusi, läbi mille ma aitan tema kehal saada tugevamaks ja elastsemaks eesmärgiga valmistada ta ette ratsutamiseks. Ma ei ratsuta temaga juba umbes kolm aastat. Vaikselt on hakanud tekkima tunne, et tema on varsti valmis ja mina ka- vaatame, mis aeg toob

Leave a Reply