Ratsutamiskunsti kool

Kui Sul pole enda hobust või soovid kogeda treeningut õppehobusega, siis oleda alati teretulnud treeningutele meie väikesesse kodutalli! Siin ootavad Sind neli erineva suuruse ja tasemega õppethobust: Paul, Hõbe, Rommi ja Laviin.

Me alustame treeninguid ALATI hobukäsitlusest ja maatööst, sest…

…meil pole ratsakool, vaid ratsutamiskunsti kool.

Kui soovid teada, mida see sõna ratsutamiskunst tähendab, siis loe läbi teemad, mis on rippmenüüs ´Kategooriad´ all.

Treeningutel kehtib üldreegel, et kõike, mida Sa soovid teha ratsutades, pead enne oskama hobuselt küsida maa pealt. Näiteks kui soovid ratsutada hobusega sammu, siis kuidas see tund välja näeb? Kõigepealt tutvume hobusega ja loome kontakti. Kirjeldan sulle, mida panna tähele endas ja kuidas käituda hobuse juuresolekul. Järgmisena tutvustan Sulle, missuguseid juhtimismärguandeid läheb vaja hobuse liikuma panekul ja peatamisel. Seejärel proovime neid rakendada maa peal maatöö asendis või kordetades. Peale seda harjutame juhtimisvõtted läbi kordel, Sina hobuse seljas ning alles peale eelnevat saad samu juhtimisvõtteid iseseisvalt ratsutades proovida.

Miks nii?

See lihtsalt on kõige kiirem ja õpetlikum viis, kuidas Sinust saab parim ratsanik, kes Sa olla tahaksid, kui Sind huvitab koostöö hobusega sel tasandil, et ta on sinu partner, mitte treeningvahend.