Kuidas näeb välja lihaste asümmeetria?

Kõikide elusolendite kehad on veidi asümmeetrilised. Inimesed näiteks eelistavad kirjutamisel paremat või vasakut kätt, seistes nõjatume rohkem paremale või vasakule jalale jne.
Need lihased, mida meie keha rohkem kasutab, saavad ka rohkem koormust ja on selle tõttu suuremad.
Hobust treenides soovin tema keha (muidugi ka minu enda oma) vormida võimalikul sümmeetriliseks, et me mõlemad suudaksime võrdselt nii paremale kui ka vasakula poole hästi liikuda, et voldid oleksid sama suured jne.


Pildil oleva täiskasvanud hobusega on just alustatud maatöö ja võimlemisharjutustega.
Parema esijala lihaskond on tunduvalt suurem kui vasaku oma ja seda on tunda ka treeningus. Suurel korderingil (korde nööri pikkus u. 1 m. et oleks võimalik hobust toetada leidmaks head tasakaalu) vasakule kukub hobune tugevalt õlast sisse ja üks põhjus võibki olla hobuse keha ja lihaste asümmeetria.


Loomupärane keha asümmeetria ei kao mitte kunagi päriselt ära, aga võimlemisharjutustega saab lihasjõu ja elastsuse viia paremasse tasakaalu, mille tulemusena hakkab hobune ka paremini liikuma.

Ükskõik kui vana või missuguses treeningus hobune on, maatöö/võimlemisharjutused on head võimalused toetamaks hobuse sooritusvõimet.

Leave a Reply