Ratsutamiskunsti kool

Kui sul pole enda hobust või soovid kogeda treeningut õppehobusega, siis oled alati teretulnud treeningutele meie väikesesse kodutalli Järvamaal! Siin ootavad sind neli õppethobust: Hõbe, Laviin, Paul ja Rommi.

Meil pole ratsakool, vaid ratsutamiskunsti kool. Kõik tunnid on individuaalsed, et saaksid maksimaalselt kasu ja vastused oma küsimustele. Alustame treeninguid alati hobukäsitlusest ja maatööst, kus õpid selgeks vajalikud juhtimismärguanded, mida edaspidi saad rakendada ka ratsutades. Ratsutamist alustame kordel istakutreeningutega.

Treeningute sisu lähtub ratsutamiskunsti põhimõtetest. Kui soovid teada, mida see sõna ratsutamiskunst tähendab, siis loe läbi teemad, mis on rippmenüüs ´Kategooriad´ all.

Treeningutel kehtib üldreegel, et kõike, mida sa soovid teha ratsutades, pead enne oskama hobuselt küsida maa pealt. Näiteks kui soovid ratsutada hobusega sammu, siis kuidas see tund välja näeb? Kõigepealt tutvume hobusega ja loome kontakti. Kirjeldan sulle, mida panna tähele endas ja kuidas käituda hobuse juuresolekul. Järgmisena tutvustan sulle, missuguseid juhtimismärguandeid läheb vaja hobuse liikuma panekul ja peatamisel. Seejärel proovime neid rakendada maa peal maatöö asendis või kordetades. Peale seda harjutame juhtimisvõtted läbi kordel, sina hobuse seljas ning alles peale eelnevat saad samu juhtimisvõtteid iseseisvalt ratsutadmisel rakendada.

Kui sind huvitab trikitreening, siis ka seda on võimalik siin õppida! Saad nippe kõigest, mis on vajalik edukaks treeninguks ja rakendada seda juba kogenud trikihobustega!

Treeningutel on hobune meie partneriks mitte töövahendiks. Hobusel on õigus öelda Ei.