Ühendatus hobusega

Ma võin hobusega koos viibida/ sooritada tegevusi nii, et meie energia ja vaim on ühendatud. Näiteks hobuse talutamisel- alustan liikumist ja hobune kulgeb minuga kaasa, justkui õrn tuuleiil toetaks meid mõlemaid selja tagant, jään seisma, ning ta peatub koos minuga, justkui loeks mu mõtteid.

Või hoopis olen olen temaga/ sooritan tegevusi nii, et kaks keha liiguvad üksteise kõrval, kuid tegelikult teineteisest täiesti eraldi. Näiteks talutamisel- seisan hobuse kõrval, hakkan kõndima ja hobune mu kõrval on täiesti üllatunud ning imestunud, et mis nüüd toimub, seda ta küll ei oodanud. Proovin teda kõnnilt seisma jätta, kuid tema kõnnib edasi, nagu mind kõrval polekski ja tema peatamiseks pean jalutusrihma sikutama.

Mõlemat pidi võib ja saab hobusega suhelda.

Kui ma ei ole oma hobusega ühendatud maa peal olles, siis ammugi pole ma seda ratsutades.
Kui ma ei ole oma hobusega ühendatud seistes, siis ei saa ma eeldada, et olen seda liikumises.

Otsides teed ühendatuse leidmiseks, soetasin juba aasta tagasi raamatu ´Finding and Extending Natural Balance of The Horse´ http://onehorselife.com/product/natural-balance/
See on praktiline juhend tasakaalu ja ühendatuse leidmiseks hobuse ja inimese vahel.

Hakkasin raamatus olevaid harjutusi praktikasse viima kohe, kuid erilise tõuke ja arusaama ´mida´ ja ´kuidas´ tundma pean, sain Iida- Leenalt, kes ise neid tehnikaid oma hobustega edukalt rakendab.

Harjutasime lõdvestatuse ja ühendatuse leidmist (calm with me cue) ning seda, kuidas saan koondada oma energia selleks, et mina ja hobune oleksime valmis järgnevaks tegevuseks (attention cue).

Tegelesime minu keha pingetest vabastamisega selleks, et oleks võimali saavutada lõdvestatus ja ühendatus hobusega. See oli põnev- olles harjunud pigem ´tegema´, pidin lõdvestuma olemisse ja olema teadlik iseendast. See oli harjumatu, uus, kuid samas väga kerge tunne.

Hobusega energiatasandil ühendatud olek tundub esmapilgul ebareaalne, sürr ja woodoo, aga olles saanud seda ´oma nahal´ tunda, siis tean, et see ON võimalik ja see ON võimas!

Samal teemal:

Leave a Reply