Vabatöö

Nii nagu maja vajab püsimiseks tugevat vundamenti, nii on ka hobuse ja inimese suhtes tähtis  ´vundament´- teineteisemõistmine, koostöö ja usaldus. Vabatöö eesmärk on ülesse ehitata hobuse ja inimese vaheline tugev side ja ühendatus ning selle ühendatuse säilitamine. Vabatöö annab minule võimaluse õppida oma energiat ja kehakeelt haldama ja võimaldab hobusel ennast väljendada.

Vabatreening on hobustega tegelemisel minu jaoks kõige olulisemal kohal. Kuidas saan hobust vahenditega treenima hakata, kui ta minu läheduses lahtiselt olles isegi viibida ei taha? Kuidas sellise hobusega midagi koos teha, kui tema seda ei naudi?

Kui unistan harmoonilisest suhtest, siis peab koostööhuvi olema mõlemapoolne. Kui hobune ei tunne ennast minu juures turvalisena, siis ei ole tal ka minuga koos hea olla.

Kui soovin hobusega dialoogi, siis see ei teki, kui ma temaga suhtlemisel monoloogi pean. Vabatöö annab minule võimaluse saada kohest tagasisidet iseenda kohta ja anda temale võimalus ennast vabalt väljendada.

Kui ma hobuse nöörist lahti lasen ja ta alati minu juurest ära jalutab ja hiljem minu lähedusse tulla ei taha, siis  sellel hobusel on mulle midagi minu kohta öelda.

Alati tuleb mõelda põhjusele, miks hobune suhelda ei taha ja sellest lähtuvalt siis midagi ette võtta. Nii raske, kui seda ka iseendale tunnistada pole- oma käitumist, suhtumist ja olekut pean muutma mina.

Vabatöö harjutuste sooritamise ajal toimub hobusega suhtlemine läbi inimese kehakeelele ja energia.


Mõned vabatöö harjutused:

  • Inimese taga/ kõrval edasi astumine.
  • Inimese taga/ kõrval tagasi astumine.
  • Hobuse keha taguosa liigutamine.
  • Hobuse keha esiosa liigutamine.
  • Liikumise pealt seisma jäämine.
  • Seisvast asendist liikuma hakkamine.
  • Hobusega kõrvuti liikudes volt paremale või vasakule.

https://youtu.be/mcFdNbTEICU